Aktuální komentáře nebo archiv starších komentářů

 

Debilita EU je snadno vyjádřitelná počtem zbytečných cedulí na každé ptákovině (17.9.2008)

Cedule EUOpět courání po vlastech českých, z Nového Vojířova k Hotelu Peršlák, tam lákavá obří cedule věnovaná mostu postaveného rakouskou rodinou za pomoci dotace EU.

Nalákáni textem jsme se na most zašli podívat, čekali jsme něco malého, kamenného. Byl to poněkud omyl, je to obyčejná malá lávka, nepochopitelně z ní koukají nezatlučené hřebíky a ještě nepochopitelněji neuvěřitelná spousta cedulí. A právě ty naprosto idiotské cedule jsou rozkošným symbolem byrokracie Evropské unie. Vážně si myslíte, že tohle je přesně to, co lidé pořebují k vzájemnému soužití?

Ano, ta lávka má pro kraj a obnovení komunikace mezi lidmi svůj význam. Jen k tomu nejsou potřeba ty cedule, ani "podpora" EU na něco, co mohou lidé za směšnou částku za materiál vytvořit prostě jen tak, čistě pro radost.


PS: mimochodem, hotel Peršlák nedoporučuji, je vyhlášen neochotou personálu obsluhovat lidi v cyklistickém, protože si dají jen nějaké to pití či pohár a mašírují dál. Mohu osobně potvrdit, že po skoro dvaceti minutách sezení na terase a osmi projitích číšníka kolem jsme se sebrali a odešli, nemělo smysl se mu nutit.

Home