Komentáře aktuální - vydané a nevydané, myšlenky, texty, ...

Přehled vyjádření obsahujících docela hlubokou pravdu, shromážděno z různých míst webu. Nejsem jejich autorem, řekněme jen, že stručně a zcela zřejmě vyjadřují obecné mínění o skutečnostech kolem nás. Protože témata jsou opravdu různorodá, zvolil jsem dělení na související celky. 

Evropská unie

Politika

Počítače

Ekologie

Kriminalita a věci související

 


Evropská unie

 • My Rómům poskytujeme dávky a příspěvky a podle západu je diskriminujeme, oni tytéž rómy nechtějí z obavy před nutností jim platit stejné dávky a nediskriminují je. Doporučuji nejprve si zamést před vlastním prahem a pak kritizovat cizí státy, vážená EU. Stále více se mi potvrzuje, jak moudré bylo dát v referendu o přistoupení NE. Alespoň za současné situace.
  (Tony Blair si svým proslovem zadělal na řadu zcela adekvátních komentářů podobných tomu nahoře. Může mě pouze hřát můj hlas proti EU. Zatím mi vše, co se momentálně děje kolem nás, dává za pravdu.) 

 • Chrastili jste klíčema? Chrastili! Hlasovali jste v referendu pro vstup do EU? Hlasovali. Tak držte hubu a nestěžujte si sami na sebe a svou blbost.
  (Komentář ke zvyšování DPH u dětských plínek a nejen u nich, který po nás prý požaduje Brusel. Každopádně, bez ohledu na neschopnost našich "vyjednavačů" má EU řadu opravdu svérázných pravidel.) 

Politika

 • Závidím Vám Vaše komplexní nekomplikované vidění světových problémů s důrazem na židovsko-palestinský konflikt. Taková holčička zblblá vírou se určitě nedá přirovnat k odvážnému Rambovi, který z výšky několika kilometrů vrhá napalmové bomby a jehož spoluobčané jsou díky propagandě stále přesvědčeni, že Irák použil při své obraně ZHN. Jaký je rozdíl mezi vírou a propagandou, když výsledky jsou stejné? Židovská víra ve vyvolený národ je v principu lepší než islám? Jaký je rozdíl mezi judaismem a rasismem? Jenom ve vybrané rase.

 • Vidím to celkem v růžových barvách. Hostitelská kultura se zhroutí, ta dosud menšinová se stane většinovou, ta dříve většinová se opevní někde u Prahy a do posledního dechu bude ven posílat sociální dávky, než úplně zdechne.

 •  

Počítače

 • Potíž je, že když si uživatel koupí nejmenovaný software konkurující Linuxu, tak při pokusech donutit některé věci k práci skončí taky u kýblu kafe a červených očí, s tím rozdílem, že:
   - zaplatil za to nemalé peníze
   - technická podpora výrobce mu nejenže není schopna poradit, ona ani není ochotna se s ním BAVIT!  
   - nemá k dispozici diagnostické nástroje, aby mohl probém řešit jinak než metodou "pokus omyl"    (běžně známou jako "odinstalovat, nainstalovat, přeinstalovat, a hlavně se nepřestat modlit")
   - bude tu samou věc podobným způsobem řešit nikoliv jednou provždy, ale pokaždé, kdy nastane nevhodná konstelace planet, fází měsíce, a nevím ještě čeho

 • Linux a státní správa - Už to vypadalo nadějně, prý se u nás rozhodovalo už na více ministerstvech a pro Linux to vypadalo dost dobře. Linux distributoři nabídli vyšším státním úředníkům jako úplatek provizi 50% z ceny každé licence. I ministr měl radost, ale po zjištění že cena za licenci je 0,- takže provize žádná, zůstane naše státní správa u M$, tam provize jsou...

Ekologie

 • Prosím dnešní příznivce globálního oteplování o sehnání potomka vikingů, jehož předchůdci osídlovali kolem roku 900 zelené Grónsko. Rád bych si od něj poslech, jakým způsobem ty grónské ledovce předtím roztavily.

Kriminalita a věci související

 • Takže když vidím kapsáře, jak někomu krade peněženku, tak nemohu nic dělat, neboť je nevinný. Soud ho pravomocně neodsoudil. Skutečnost, že to udělal, je nepodstatná.

 • Pořád se mluví o adekvátních prostředcích obrany, ale to je blbost. Na náhrobku nechci mít napsáno: Tady leží muž, který používal adekvátní prostředky. Pud sebezáchovy říká: zdrhni, nebo zabij.

 • Vůči romské populaci se nesmějí uplatňovat žádná práva, byl by to rasismus. Romové naopak vůči společnosti nemají žádné povinnosti ani závazky, mají pouze práva. Jakákoli snaha o zpochybnění této skutečnosti je rasismus.


Home