Sekce elektro - konstrukce

Zdroj proudu - nabíječka

Malý zdroj proudu k šetrnému nabíjení nebo údržbě akumulátorů

Subwoofer pro domácí kino (doplněk k Besie I.)

Konstrukce subwooferu s rozsahem 22 - 95 Hz pro doplnění reprobeden Besie I., slouží pro použití k domácímu kinu, ne k poslechu hudby, ryze amatérská konstrukce 

Reproduktorové soustavy Besie I.

Malé reproduktorové soustavy, vlastně stavebnice, s naprosto překvapivými parametry. Není to samozřejmě můj originální nápad, to ani netvrdím. Jen mě maximálně překvapila kvalita reprodukce v poměru k vynikající ceně, pokud si bedny postavíte sami.

CMOS číslicové hodiny s atypicky řízeným oscilátorem

Klasické zapojení číslicových hodin s LED displejem z běžných CMOS obvodů. Atypicky řízený nastavovací oscilátor bez rušivých impulzů.

Časový spínač cca 45 minut

Téměř klasické zapojení časového spínače s časovačem 555, spínaným optotriakem pro koupelnový větrák. Zapíná se tlačítkem, lze ho zastavit dalším tlačítkem, pokud ho nezastavíte, poběží v rozsahu 45 až 50 minut podle tolerance použitých součástek. Prostorově se konstrukce na plošném spoji včetně transformátorku vejde do ploché krabice na omítku.

Pomocný reset pro počítač

Jednoduché zapojení pro vyvolání tvrdého resetu počítače několik vteřin po zapnutí pro mainboardy, které mají problém s bootováním, ale po resetu je vše OK.

 


Home